Necmettin Kırık:19 Mayıs güven, sevinç, hareket günüdür

Necmettin Kırık:19 Mayıs güven, sevinç, hareket günüdür

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 98.yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

19 Mayıs 2017 - 10:54

Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, yayınladığı 19 Mayıs mesajında şu ifadeleri kullandı.

19 Mayıs 1919 yenilmiş, zedelenmiş, yorgun ve fakir düşmüş milletimizin vatanını sahiplenerek geleceğini yeniden kurmaya giriştiği gündür. 19 Mayıs ulusal egemenliğin başlangıç günüdür.

19 Mayıs, milletimizin kendi vatanında, bağımsız olarak, onuruyla yaşama kararlılığının haykırıldığı gündür. Yüreklerde bağımsızlık ateşi yakan bu gün gençlerimizin de ilham kaynağıdır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Gençler! Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum.” derken gençliğe olan güvenini ifade etmiştir. Gençler, bir ülkenin geleceğinin teminatıdır.

Cumhuriyetle taçlanan bağımsızlık mücadelemizin başladığı günün 98. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bağımsızlık ve demokrasi mücadelesinde canlarını feda eden şehitlerimizi, canlarını hiçe sayan gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meslek Lisesi Müdürlerine, SGK ve İŞKUR Bilgilendirme Toplantısı
Meslek Lisesi Müdürlerine, SGK ve İŞKUR Bilgilendirme...
Altuğ: Yeni başarılar için mücadele edeceğiz
Altuğ: Yeni başarılar için mücadele edeceğiz