• DOLAR 2,0920 TL
  • EURO 2,8192 TL
  • IMKB 82.855

ASLI

asli


01 Temmuz 2012 Pazar 12:56

Evet Sakarya’daki Aslı. Şu meşhur öğretmenin kaçırdığı Aslı. Aslılar. Yani pek duygusal olmayı beceremiyorum ama beni etkiliyor yeminle. Bulamadılar kaç gün oldu. Sanki böyle TV’de izleyince malum kadın öyle bir anlatıyor ki atlayasım geliyor taksiye gitsem ihbar gelen yere, hemen bulacağım gibi.. Öyle olsa polisin elinin kiri yani bu işler. Var bir şey bu olayın altında, üzüldüm. Allah sabır versin ailesine.

   Serap Ezgü’ nün Yeniden Başlayalım programı birçok tepki aldı birçok eleştiriye maruz kaldı, Aslı olayından sonra. Yani programda bir basitlik var evet yani adam arıyor Sakarya’da diyor, kadın arıyor Ankara diyor, diğeri İstanbul diyor karıştı ortalık. Hani biraz mantıklı bir yayın olsa da böyle bir konu saçmalıklara bulaşmadan işlense..

   Şimdi bu konuda devlete, sonra Sakarya’ya, adamın mesleğinden dolayı öğretmenlere, kaçıran adamın abilerinden dolayı doktorlara, sakladığı iddia edilen kamu görevlilerine birçok merciye laf söyleniyor. Ama bu durum şey gibi hani hangi memlekettensin deyince “aa onlar şöyledir” lafı kadar cahilce bir yaklaşım. Yani bir işin, mesleğin, memleketin iyisi de var kötüsü de var, akıllısı da var aptalı da var.. Bu olayda tabi ki birçok konuda yanlışlar hatalar var ama özellikle öğretmenlere laf söylenmesi beni rahatsız ediyor.

   Biz de öğretmenlerimize aşıktık ama anne gibi baba gibi, yani burada yaşananlar tahammül edilir bir durum değil. Ben o yaştayken hocalarımı severdim evet, hocalarım da beni severdi. Hocalarımın hemen hepsine aşıktım, çünkü her biri birbirinden mükemmeldi. Benim şansım sanırım hep iyi hatırlayacağım hocalara denk geldim.

   Aslı yaşındayken Üsküdar Anadolu Lisesi’ndeydim. Okuluma ve öğretmenlerime bize verdikleri değer için çok teşekkür ederim. Fen liselerini aratmayan eğitim kalitesi, disipliniyle müdürüme, müdür yardımcıma, öğretmenlerime teşekkür ederim. Bir öğretmen yüzünden diğer öğretmenlerin adını kirletmenin anlamı yok, elleri öpülesi birçok öğretmen var. Ve geldiğimiz her noktada öğretmenlerin emekleri var. Öğretmenlerin her biri örnek, her biri idoldür. Bu ülkede en çok maaşı alması gereken, en çok değer görmesi gereken meslektir. Bu öğretmen daha ilk başta velilerin şikayetleri doğrultusunda tayini çıkarılacağına, öğretmenlikten çıkarılsaydı şimdi öğretmenlere olan güven sarsılmazdı. Ama sarsılmasın güvenelim öğretmenlere..

**
iPhone için birkaç

dakikalık saygı duruşu

   Gün geçmiyor ki iPhone’ nun çekiciliği artmasın. Her geçen gün yeni bir kolaylık sağlıyor bu telefonlar.  Çekiciliği artmasıyla birlikte daha sık rastlamaya başladık bu çok bilmiş aletlere. Haklı olarak insanlar hayatlarını kolaylaştıran şeyleri çok severler. Steve Jobs rahmetli oldu ama yakında torunlarım bile onun eserini kullanacak gibi geliyor. Bu telefonun Türkiye’ ye ilk geldiği zamanları hatırlıyorum, hey gidi hey. Jobs idolüm olmuştu o yıllarda. Çocuk aklı işte.

   Benim 6 yaşındaki yeğenime sorsan o bile tanır bu telefonu. Herkesin hayran olduğu sayıkladığı bu telefonlar günlük hayatımızın bir parçası gibi sanki, vazgeçilmez bu veletler. Ama çok da sempatik ve zarifler şimdi. Bıdı bıdı yerim beni sizi. Yeterince reklamını yaptığıma göre artık bir 4s White atarlar bana oradan!  Jobs bir yerlerden gülümsüyor biliyorum.

   Şimdi insanın teknolojiye merakı olmasa bile bu telefonları sever hatta yer bitirir yeminle. Hani insanın eli ayağı oluyor bu telefon. Yani böyle diğer telefonlarla kıyaslanacak cinsten değiller. Saygı duruşunu hak ediyorlar bana göre birkaç dakikalık.

 


YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • aslı niçin bulunamıyor

    Misafir aslının bulunması için kimse kılını kıpırdatmıyor hiçbir ses soluk yok hani kızı bulacaklardı nerde arama çalışmaları devam etmiyormu insanları ayakta uyutuyorlar bu işin suyunu çıkartıyorlar televizyonlarda neden göstermiyorlar insanlar isteseydi bu kızı hemen bulurlardı bu işin arkasında kimler varsa adalete hesap verecekler artık yeter. 09 Temmuz 2012 19:28

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ