• DOLAR 2,1057 TL
  • EURO 2,8359 TL
  • IMKB 82.531

CHP'nin adayı Ali Dünya mı?

chpnin-adayi-ali-dunya-mi

CHP İl Başkanı Ecevit Keleş'in "Yankı uyandıracak, herkesin ilgisini çekecek" dediği ve sır gibi sakladığı CHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayının Ali Dünya olacağı öne sürüldü.
19 Nisan 2013 Cuma 11:19

Bizim Sakarya gazetesi'nin haberine göre; Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Büyükşehir Belediye Başkanları arasında adı geçen isimlerin başında yeralan Demokrat parti(DP) Genel İdare Kurulu Üyesi ve İşadamı Ali Dünya ile prensip anlaşmasına varıldığı belirtldi.

CHP ve Ali Dünya tarafından henüz doğrulanmayan bu gelişmenin Ramazan ayı sonunda resmiyete döküleceği belirtiliyor.

Bilindiği gibi İşadamı Ali Dünya daha önce yaptığı açıklamalarda adaylık konusunda henüz bir parti ile anlaşmaya varmadığını, siyaseti de yaz aylarına kadar dondurduğunu açıklamıştı. Dünya'nın bu açıklamasının CHP ile varılan prensip anlaşması nedeniyle yaptığı belirtiliyor. CHP'nin bir aksilik olmazsa Ali Dünya'nın adaylığını Ramazan ayından hemen sonra açıklayacağı ileri sürülüyor.

CHP İl Başkanı Ecevit Keleş'in olası Büyükşehir Belediye Başkan adaylarıyla ilgili yaptığı açıklamalarda; "Yankı uyandıracak, herkesin ilgisini çekecek" diyerek ima yoluyla Ali Dünya'yı işaret ettiği gelen duyumlar arasında yer alıyor. Bilindiği gibi Ali Dünya'nın ağabeyi Raşit Dünya CHP'den Milletvekili adayı olmuştu.

Kaynak:Bizim Sakarya Gazetesi

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ