Türkiye Cami ve Kur'an Kursu Dernekleri Federasyonu; İstanbul’da

turkiye-cami-ve-kuran-kursu-dernekleri-federasyonu-istanbulda

Türkiye Cami ve Kur'an Kursu Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Recep Kıyak; beraberindeki Yönetim, Denetim ve Disiplin kurulu üyeleriyle birlikte İstanbul’da bir takım ziyaretlerde bulundu.
29 Eylül 2012 Cumartesi 02:22

Sakarya’da “Cami ve Kur'an Kursu Dernekleri Federasyonu” olarak kurulan ve kısa bir süre önce Bakanlar Kurulu kararı ile “Türkiye” ismini alan Türkiye Cami ve Kur'an Kursu Dernekleri Federasyonu’nun Yönetim, Denetim ve Disiplin kurulu üyeleri; Genel Başkanları Recep Kıyak ile birlikte İstanbul’da bir takım ziyaretlerde bulundu.

Mimar Sinan Camii
İstanbul ziyaretinde ilk olarak; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın onuruyla Ataşehir’de yaptırılan Mimar Sinan Camii’ni ziyaret eden Federasyon heyeti; burada camiyi inceledi. Heyeti burada ise; Yenikent Karaman 17 Ağustos Camii’nden İstanbul Ataşehir’de bulunan Zekeriya Bey Camii’ne atanan İmam Hatip Ahmet Kopal karşıladı.

Özçelik Turizm
Heyet; daha sonra Camili Mahallesi Muhtarı ve Federasyon Genel Başkan Yardımcısı Yunus Özçelik’in ağabeyi Bayram Özçelik’in Yönetim kurulu Başkanlığı’nı yaptığı Özçelik Turizm’e geçerek; federasyona vermiş olduğu desteklerden dolayı Bayram Özçelik adına Ercan Öztürk’e teşekkür plaketi takdim etti.Süleymaniye Kütüphanesi
Ardından tadilatı yapılan Süleymaniye Camii’ne geçen Türkiye Cami ve Kur'an Kursu Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Recep Kıyak ve beraberindekiler; burada kıldıkların İkindi Namazı’nın ardından Süleymaniye Yazma Eser Kütüphanesi Müdürü Emir Eş ile biraraya gelerek, kütüphanedeki eserler hakkında bilgi aldı.

İstanbul Müftülüğü
İstanbul’daki programlarının sonunda İstanbul İl Müftüsü Doç. Dr. Rahmi Yaran’ı ziyaret eden Türkiye Cami ve Kur'an Kursu Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Recep Kıyak ile Yönetim, Denetim ve Disiplin kurulu üyeleri; Müftü Yaran’la kısa bir sohbet ederek, federasyonun teşekkür plaketi takdim etti. Federasyon Heyeti; İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi Botanik Bahçesi’ni de gezerek, buradan Haliç’i kuşbakışı izledi.

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ