Advert Advert
Bugun...


CHP’li Nazlıaka Bakan İslam’a:”Tüm Kadınlardan özür dile”
CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın “2. ya da 3. eş” ifadesinin kadınlara yönelik ayrımcılık olduğunu belirterek, “Tüm kadınlardan ...

CHP’li Nazlıaka Bakan İslam’a:”Tüm Kadınlardan özür dile”
+ -
Advert

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın “2. ya da 3. eş” ifadesinin kadınlara yönelik ayrımcılık olduğunu belirterek, “Tüm kadınlardan özür dile” dedi.

Nazlıaka, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın “2. ya da 3. eş” ifadesinin ‘kadınlara yönelik ayrımcılık’ olduğunu öne sürerek Bakan İslam’ı tüm kadınlardan özür dilemeye çağırdı.

“Açıklaması kabul edilemez”

CHPli vekil Nazlıaka, Bakan İslam’ın  “Suriyeli kadın mültecilerle, karnının doyurulması bahanesiyle 2. ya da 3. eş olarak evlenilmesi, misafirperverliğimize uygun değil. Sorumluluk erkeklerimize düşüyor” şeklindeki açıklamasının “kabul edilemez” olduğunu belirtti.

“Eril dil kullanıyor”

İşte CHPli vekilin Bakan İslam için söylediği o sözler:
“Eril dili böylesine içselleştirmiş bir politikacının kadın sorunlarını anlayabilmesi ve çözebilmesi mümkün değil. Öncelikle Anayasaya ve Medeni Kanuna göre Türkiye’de erkeklerin birden çok evlenebilmesi mümkün değildir. ‘2. veya 3. eş’ ifadesi kadınlara yönelik ayrımcılıktır.

Kadına yönelik ayrımcı dilin bir Bakan tarafından sürekli yeniden üretilmesi sorunun çözümünden oldukça uzakta olduğumuzu gösteriyor. İslam’ın tüm kadınlardan özür dileyerek çok eşlilik sorununun çözümüne yönelik adımlar atması gerekiyor.”

Öte yandan CHPli vekil Nazlıaka, twitter hesabından “Bakan İslam’a çağrım” başlığı altında, kendi açıklamalarını içeren bir yazıyı da paylaştı.

(Haber Hülya Sürücü)


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI