sbb-sosyal gelişim merkezi
  • DOLAR 2,0935 TL
  • EURO 2,8123 TL
  • IMKB 84.218

Gündüz ve Yatılı Şahin Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Açıldı

gunduz-ve-yatili-sahin-anadolu-saglik-meslek-lisesi-acildi

Sakarya ilinde kendini başarıları ve saygın tutumu ile kanıtlamış bir eğitim kurumu olan Şahin Okulları bünyesinde; Anadolu Sağlık Meslek Lisesi açıldı.
03 Ağustos 2012 Cuma 22:39

Öğrencilerinin hem akademik, hem de sosyal alanlarda bilgi ve becerilerini en üst seviyede geliştirebilmeleri için tüm imkanlarıyla durmaksızın çalışan, eğitim alanındaki başarısını il ve ülke birincilikleri ile taçlandıran Şahin Okulları, köklü başarı geleneğini Şahin Anadolu Sağlık Meslek Lisesinde devam ettirecek. Türkiye’de birçok üniversite mezunu iş bulmakta sıkıntı yaşarken, Sağlık Meslek Liselerinden mezun olan öğrencilerin yüksek ücretlerle işe başladığını ifade eden Şahin Anadolu Sağlık Meslek Lisesi yetkilileri, öğrencilerini geleceğin mesleklerine hazırlamayı ve liseden mezun olur olmaz, yaşıtlarından sıyrılarak, hayata bir adım önde başlamalarını amaçladıklarını ifade ettiler.

Konforlu Yatılı Kampüs
Şahin Anadolu Sağlık Meslek Lisesinin bölge gençleri için, güvenilir ve tanınmış bir kurum olmasının yanında; en büyük avantajlarından biri; isteyen öğrencilerine yatılı kalma şansı tanıması olmuş. Yatakhane birimi; öğrencilerin kendilerini evlerindeki kadar rahat ve güvende hissedebilecekleri şekilde tasarlanmış.1-2-3 kişilik odalar, 24 saat sıcak su ile banyo-WC, yemek hizmetleri, etüt salonları, iletişim ağı, güvenlik hizmetleri ile öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak ön planda tutulmuş.

Acil Tıp Teknisyenliği, Anestezi Teknisyenliği ve Hemşirelik
2012-2013 eğitim yılında öğrenci alımına başlayan okulda; Hemşirelik, Acil Tıp Teknisyenliği ve Anestezi Teknisyenliği bölümleri mevcut.  Sağlık alanında yoğun talep gören bu bölümlerden mezun olan öğrenciler; mezun olur olmaz resmi ve özel sağlık kurumlarında çalışabilme garantisine sahip olacaklar.

Tam donanımlı olarak hazırlandı
Şahin Anadolu Sağlık Meslek Lisesi; yüksek teknik donanımlı, ferah ve yeşillikler içinde geniş kampüsü ile öğrencilerine konforlu ve akademik bir eğitim şansı tanıyor. Derslikler; çağımızın teknolojik gereksinimleri düşünülerek tam donanımlı olarak hazırlanmış. Ayrıca uygulamalı eğitimi desteklemek amacı ile teknik laboratuarlar ve uygulama bahçeleri de aynı hassasiyetle düzenlenmiş. Kampüs içerisinde spor kompleksi, kafeterya-kantin gibi sosyal ihtiyaçlar da düşünülmüş.

Bölge insanının kalkınması
Sakarya ilinde eğitim alanında lider kurum Şahin Okulları; sınırlarını aşarak bölge gençlerine de hizmet veren ve bölge gençlerinin ufkunu açacak olan Anadolu Sağlık Meslek Lisesini açarak farkını göstermiştir. Başarılı, kendine güvenen, mesleğinde aranılan genç sağlıkçılar yetiştirecek, böylece bölgemiz insanının kalkınmasına dair yaptığı katkılara bir yenisini ekleyecektir. (Levent CANDAN / SAKARYA)


Haberin etiketleri:

Şahin Okulları

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ