• DOLAR 2,0896 TL
  • EURO 2,8201 TL
  • IMKB 83.764

Coşkunlar Geyve'deki patlamanın yaralarını sarıyor! Ama Geyve Halkı....

coskunlar-geyvedeki-patlamanin-yaralarini-sariyor-ama-geyve-halki

Coşkunlar hasar ödemelerini yapıyor, Yaralar sarılıyor. 30 Haziran'da Geyve'de meydana gelen talihsiz patlamanın ardından Coşkunlar Havai Fişek firması, kırılan cam faturalarını öderken, anlaştığı cam firması aracılığıyla da cam takım işlemlerinin sürdüğünü açıkladı.
20 Temmuz 2013 Cumartesi 18:33

 Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası yetkilisi Arif Coşkun, Geyve.com'a yaptığı özel açıklamada şunları söyledi;

"Geyve Kaymakamlığı, Geyve Belediyesi meydana gelen hasarı liste halinde tespit etti. O liste elimize geldi.... Biz de satınalmacımız Serkan Coşkun'u görevlendirdik. Aynı listeyle tek tek evleri dolaştık. Mümkün olduğu nispette, bütün herkese ulaşabildiğimiz kadarıyla vermiş olduğu ödenmiş olan faturaların bedelini ödedik, ödemeye devam ediyoruz. Onun dışında da Geyve, Pamukova ve Adapazarı'ndan 3 adet cam firmasıyla anlaştık. Onlarda vermiş olduğumuz adreslere gidip, camlarını takıyorlar. Yaralarımızı bu şekilde sarıyoruz. İşte hocam geldi, Gördüğünüz gibi yarım saat oturduk 10 kişiye kadar yakın fatura getirdi. İçerde muhasebeden ödendi veya ödenecek zamanı söylediler.

Bizler Geyve halkından memnunuz, tabi onlarda bizden memnunlar. Bu konuda bizim işimizden dolayı zarar gördü. Evet; ama en büyük zararı da firmamız gördü. Bunu da herkesin bilmesi gerekir.

Bizim şuanda sahip çıkılmaya ihtiyacımız var. Umarım Geyve halkı bizim bu zor günlerimizde sahip çıkar, biz bundan umutluyuz, mutluyuz. Sahip çıkacaklarına da inanıyoruz. Bazı insanların bizim hakkımızda, işimiz hakkında, kötü, korkutucu ve ürpertici ve adres gösterici konuşmalar yaptığını da biliyoruz. Bunlar hiç doğru değildir. Doğru olanı, halkın sormak istediği şeyi gelip direkt bize sormalarıdır. Doğru olanı bizim ağzımızdan öğrenmesinde fayda olduğunu düşünüyorum.

Tekrar Kendimiz için, halkımız için, Geyve için büyük geçmiş olsun diyorum. Allah bundan daha beterini kimseye vermesin diyorum. Bir imtihandır, herkes bundan ders çıkaracaktır. Biz kendimize düşen dersi çıkarıyoruz, çalışanlarımız kendine düşen dersleri çıkarmalıdır. Geyve halkı da kendine düşün dersi çıkarmalıdır." (Geyve.com)

BU HABERİ GEYVE.COM YAYINLANINCA BU YORUMLAR YAPILDI

acilen faaliyeti durdurulmalı
1-bu fabrika defalarca patladı mı? evet. önlem hak getire.
2-çalışanlarından ölen ve yaralanan oldu mu? evet. canı pahasına çalışan geyve insanına başka iş alanı bulmak çok mu zor? hayır
3-bu fabrika geldiğinden beri ovada verim azaldı mı? evet.

Bu kadar zararlı bir işletmenin geyvede şehir içine çok yakın bir yerde faaliyette olması yasaklanmalı. hiç bu şekilde şirin gözükmeye çalışmasın. onları is-te-mi-yo-ruz.
-----
kim memnunmuş
Kardeşim bu fabrikadan geyvede memnun olan yok onu geçin biz geyveliyiz hasarları tabikide ödeyecekler kimse hasarını kendi yapmadı evlerine biz geyve halkı olarak toplanıp bu fabrikayı buradan dışarı attırmayılız hiç birşey benim çoluğumun çocuğumun canından daha kıymetli değildir bundan önceki patlamalarda ölen kişileri ailelerine suspayı adı altında para ödenmiştir.cenazelerine murat beyden başka kimse bile katılmamıştır. bırakın kardeşim geyve dersi çoktan çıkardı
-----
turan
Arif Coşkun'a 2 Sorum var;
1. O patlamayla Geyve'deki yapıların deprem etkisiyle sarsılması sonucu depreme dayanıklılık statiği ile ne kadar oynandı? Yani bir bina patlamadan önce örneğin 8 şiddetinde bir depreme dayanaklılık gösterecekti. Patlamdan dolayı bu direnci 7 şiddetindeki bir depreme dayanıklı hale düştü. Bu sebepten bu kadar milletin yapısına o kadar zarar verdiler ki ne yapabilirler acaba?
2. Bu olay pazar günü olmasaydı Allah korusun hafta içi bir gün olsaydı bu kadar rahat oturabilecek miydi dışarıda?Ne değişti ikisindede ihmal ve cana mala kastetme var. Sonuçta ihmal var ve cana kastedme var? Dava açıldı mı acaba?

Bu sorularıda sorarsanız asıl haberciliği yapmış olursunuz diye düşünüyorum?

-----
hikaye anlatmasın
yer falan bulacam ayağına yeniden çalışmaya başlamadan bu fabrikanın buradan gönderilmesi gerekiyor. o para kazanacak diye biz tehlike altında yaşayamayız. vali ve belediye başkanımız bu fabrikayı gönderirse gözümüzde daha da puan kazanır. yoksa onları da şikayet ederiz. ulusal medya ile uğraşırlar


YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ