Ayça Taşkent: 19 Mayıs ilk adımdır

Ayça Taşkent: 19 Mayıs ilk adımdır

CHP İl Başkanı Ayça Taşkent 19 Mayıs dolayısıyla bir mesaj yayınladı. İşte o mesaj;

19 Mayıs 2017 - 10:44

19 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlayan vatandaşlarımızın eşit ve özgür şekilde yaşayacağı Türkiye Cumhuriyeti’nin yolunun açılmasının  ilk adımıdır..

19 Mayıs, tam bağımsız Türkiye idealinin başladığı günün ilk adımıdır..
 
Atatürk ve silah arkadaşlarının Türk Ulusunu aydınlatacak tam bağımsız Türkiye parolası ile yola çıktıkları kutlu ve inanç dolu gün, bugün bu millete zafer ve şanla dolu bir tarih bırakmıştır. Anadolu’da yakılan bağımsızlık ateşleri birleştirilerek ulusun makus talihi değiştirilmiştir. Tarihin gördüğü en iyi devlet adamı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, küllerinden inşa ettiği genç Cumhuriyetimizi yine tüm inancıyla Türk gençlerine emanet etmiştir.
Son dönemde ulusal bayramlarımızın kutlamalarına gölge düşürülmeye çalışılsa da Türk Gençliği ve Türk Halkı 19 Mayıs ruhuyla bayramlarına sahip çıkacak, Türkiye Cumhuriyeti’ni aydınlık yarınlara taşıyacaktır. Yaşadığımız her türlü olumsuzluğa, hukuksuzluğa ve adaletsizliğe karşın mutlaka bunların sona erdiği o güzel günlere ulaşacağız. Türkiye'nin gerçek sahipleri; çalışkanlığıyla, vicdanıyla, haksızlıklara karşı mücadelesiyle gururlanacağımız gençliktir.
 
Vatanını canından üstün tutarak mücadeleler veren ve büyük fedakarlıklar sonucu Cumhuriyetimizi kurarak bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarını şükran ve minnetle anıyoruz. Başta Cumhuriyetimizin emanetçisi olan, geleceğimizin güvencesi gençlerimizin ve tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz… 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meslek Lisesi Müdürlerine, SGK ve İŞKUR Bilgilendirme Toplantısı
Meslek Lisesi Müdürlerine, SGK ve İŞKUR Bilgilendirme...
Altuğ: Yeni başarılar için mücadele edeceğiz
Altuğ: Yeni başarılar için mücadele edeceğiz